Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Tragedia na wyspie Utoya, Zamachowiec zabil 86 osób - kara śmierci czy dożywocie?


;<  

71 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Za zabicie 86 m?odych ludzi.....?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

"Aktualne informacje mówią o co najmniej 86 zabitych (na obozie)" - powiedział komendant policji Oystein Maeland. "Nie możemy zagwarantować, że ta liczba się nie zwiększy" - wskazał, dodając, że wiele osób jest ciężko rannych.

 

Maeland oświadczył, że skala ataku była "katastrofalna".

 

Wcześniej policja informowała, że na obozie młodych socjaldemokratów na wyspie Utoya, ok. 30 km od Oslo, śmierć poniosło ok. 10 osób; służby zastrzegały, że tragiczny bilans może wzrosnąć. W obozie uczestniczyło kilkaset osób.

 

Na wyspie Utoya w momencie strzelaniny było kilkaset osób.

 

Świadkowie relacjonowali, że napastnik w policyjnym mundurze strzelał na oślep do młodych ludzi, którzy usiłowali chronić się, skacząc do wody.

 

15-letnia obozowiczka o imieniu Elise opowiadała, że słyszała strzały, ale gdy zobaczyła mężczyznę o wyglądzie policjanta pomyślała, że jest bezpieczna. Następnie na jej oczach człowiek ten otworzył ogień do młodych ludzi.

 

"Najpierw strzelał do ludzi na wyspie, a potem zaczął strzelać do ludzi, którzy wskoczyli do wody" - relacjonowała dziewczyna. Dodała, że schroniła się za tą samą skałą, na której stał napastnik. "Słyszałam jego oddech" - mówiła.

 

17:42

Julie: Mamusiu, powiedz policji, że muszą być szybko. Ludzie tu umierają!

Marianne: Pracuję nad tym, Julie. Policja jest już w drodze. Dasz radę zadzwonić?

Julie: Nie.

   Julie: Powiedz policji, że jest tu szaleniec, który biega i strzela do ludzi.

Julie: Muszą się pospieszyć!

Marianne: Policja wie, dostali dużo zgłoszeń. Wszystko idzie dobrze, Julie. Policja teraz do nas dzwoni. Dawaj nam znak życia co pięć minut, dobrze?

Julie: OK.

Julie: Boimy się o swoje życie.

Marianne: Rozumiem to bardzo dobrze, kochanie. Zostań w ukryciu, nigdzie się nie ruszaj! Policja jest już w drodze, o ile już tam nie przyjechali. Widzisz kogoś rannego albo zabitego?

Julie: Ukrywamy się wśród skał wzdłuż brzegu.

Marianne: Dobrze! Czy mam poprosić dziadka, by przyjechał i odebrał cię, kiedy będzie już bezpiecznie? Zdecyduj.

Julie: Tak.

Marianne: Już kontaktujemy się z dziadkiem.

   Julie: Kocham cię, nawet jeśli czasem źle się zachowuję.

Julie: I nie panikuję, chociaż s*am ze strachu.

Marianne: Wiem o tym, kochanie. My też kochamy cię bardzo. Czy ciągle słyszysz strzały?

Julie: Nie.



18:15

Marianne: Czy wiesz coś o innych z Tromso? Dziadek już jedzie.

Julie: Policja już tu jest.

Marianne: Mówią, że ten, kto strzela, ma na sobie mundur policjanta. Uważaj! Co się teraz z tobą dzieje?

18:30

Julie: Nie wiemy.

Marianne: Możesz teraz rozmawiać?

Julie: Nie, on ciągle strzela!

Marianne: Joergen popłynął do brzegu. Właśnie rozmawiałam z jego ojcem. Mówią teraz o tym wszędzie w wiadomościach, cała uwaga skupiona na Utoyi. Uważaj na siebie! Jak tylko będziesz mogła, uciekaj na ląd i zostań z dziadkiem z Hamar.

   Julie: Wciąż żyję.

Marianne: Niech będą za to dzięki.

Julie: Już czekamy, aż zabierze nas policja. Właśnie słyszeliśmy strzały, więc nie mamy odwagi wstać.

Marianne: Dobrze! Bardzo dobrze. W TV właśnie mówią, że trwa teraz ewakuacja.

Julie: Mamy nadzieję, że ktoś nas niedługo zabierze. Czy już go zaraz złapią?

Marianne: Jest tam grupa antyterrorystów i starają się go złapać.

Julie: OK.

Marianne: Czy mamy próbować dostać się na jutrzejszy lot do domu?

Julie: Nie mam teraz czasu o tym myśleć.

Marianne: Rozumiem.

   Julie: Wiesz, czy już udało się im go złapać?

Marianne: Będę ci dawać znać, kochanie. Śledzimy wszystko w TV.

Marianne: Hej, jesteś tam?

Julie: Tak. Krążą nad nami helikoptery.

Marianne: Więc wszystko z tobą powinno być OK.?

Julie: Szukają ludzi w wodzie, nas jeszcze nie zabrali!


19:01

Julie: Co mówią w wiadomościach?

Marianne: Na wyspę przybyła też łodziami policja, poza tym nic nowego. Nie wiadomo, co się stało z tym, który strzelał, więc wytrzymaj. Zaczekaj, aż ktoś po ciebie przyjdzie.

Marianne: Teraz go mają!

 

Z kolei 42-letnia Anita Lien, która mieszka kilkaset metrów od obozu, powiedziała, że widziała ok. 50 ludzi, którzy chronili się skacząc do wody. "Ludzie płakali, trzęśli się, byli przerażeni" - wskazała, dodając, że wiek uczestników obozu ocenia na 14-19 lat.

 

Strażnik obozu Simen Braenden Mortensen opowiadał, że napastnik wjechał na jego teren srebrnym samochodem. "Pokazał nawet legitymację, mówiąc, że przyjechał, by skontrolować poziom bezpieczeństwa w związku z atakiem terrorystycznym w Oslo" - powiedział Mortensen.

 

Na wyspie znaleziono także materiały wybuchowe, które nie zostały zdetonowane.

 

Z kolei atak bombowy w pobliżu budynków rządowych w stolicy spowodował - według dotychczasowych danych - śmierć siedmiu osób. Policja zaapelowała do mieszkańców, by opuścili centrum Oslo. Na ulicach rozlokowani zostali żołnierze.

 

Premiera Jensa Stoltenberga nie było w chwili zamachu w biurze.

 

Policja zatrzymała mężczyznę, który jest podejrzewany o przeprowadzenie obu piątkowych ataków. Jak poinformowano, to 32-letni obywatel Norwegii.

 

Według telewizji TV2 zatrzymany mężczyzna ma związki ze skrajną prawicą. Na jego nazwisko zarejestrowane były dwie sztuki broni, w tym karabin maszynowy. Stacja NRK przedstawiła zatrzymanego jako Andersa Behringa Breivika, ale policja odmówiła potwierdzenia jego tożsamości.

 

 

 

Jak dla mnie najlepszym rozwiązaniem była by kara śmierci ale to jest tylko moje zdanie więc wypowiadajcie się co sądzicie na ten temat.

 

 

Źródło 1:

 http://www.gadu-gadu.pl/smsy-z-masakry-na-wyspie-utoya?utm_source=gg&utm_medium=hover

Źródło 2:

http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110723/KRAJSWIAT/356609331

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

Dla mnie sprawa jest prosta : Zabiłeś giń

Jak dostanie dożywocie może ubiegać się o zwolnienie po jakimś czasie wyjdzie i znowu kogoś rozpierdoli

s2c77Oa.png

Opublikowano

Takiego huja zajebać jak najszybciej.

 

 

 

Każdy człowiek powinien mieć prawo do życia...

Ale nie każdy takie ma.

; )

Opublikowano

A tak to będą go utrzymywać przez 21 lat w więzieniu, oczywiście za kasę podatników. Niech go wypuszczą na ulicę, długo nie pożyje.

ek0nlf.png
|Postwrriter|ExModMapleStory|
By
Miyoshi.

 

Moze aktywnosc nie powala ale smialo mozna go nazwac wzorem dla nowych userow.Tak

Opublikowano

Jak dla mnie 2 możliwości:

-Dożywocie bez możliwości zwolnienia

-Kara śmierci...

Ale posiedzi sobie 21 lat za podatki obywateli...

Pozostaje jeszcze samosąd.

GG:5542533

Bez jakichkolwiek danych,proszę nie pisać w sprawie pomocy...

Opublikowano

Grozi mu 80 lat czy jakoś tak .

Ktoś tam napisał,że może walczyć o zwolnienie .

Powiem ci,że jesteś w błędzie ...

Popełnił się zbrodni na ludzkości za takie coś nie ma zwolnienia .

 

Szkoda,że to nie Stany już dawno jarał by sie na krześle elektrycznym

9368_gold.png

Opublikowano
U nich największą karą jest 21 lat :x

Ale po tym okresie czasu oskarżą go jeszcze raz i będzie miał dożywocie.

Szkoda,że to nie Stany już dawno jarał by sie na krześle elektrycznym

W USA chyba tylko w niektórych stanach kara śmierci jeszcze obowiązuje, a i tak już prawie się jej pozbyli.

ek0nlf.png
|Postwrriter|ExModMapleStory|
By
Miyoshi.

 

Moze aktywnosc nie powala ale smialo mozna go nazwac wzorem dla nowych userow.Tak

Opublikowano

Niech siedzi dożywocie i tak go zajebią w więzieniu, a jak nie to go będą ruchać przy każdej okazji. :)

ew. wypuścić na ulicę, też się nim zajma.

rydah for life

Opublikowano

Gdzieś czytałem, że jakieś typy wbiły na chatę jego ojca i zrobiły rozróbę. Ale mniejsza, moim zdaniem powinien dostać dożywocie, tak by go zgnoili w więzieniu. W koncu sam by się zabił.

Opublikowano

Niech siedzi dożywocie i tak go zajebią w więzieniu, a jak nie to go będą ruchać przy każdej okazji. :)

ew. wypuścić na ulicę, też się nim zajma.

 

Zapewne cały wyrok spędzi w odosobnieniu i jeszcze będą go chronić aby go nie zajebali

s2c77Oa.png

Opublikowano

dając mu dożywocie powinni go wyjebać do najgorszego więzienia na świecie czyli : ALCATRAZ !!!!!

 

chuj po 10 latach by zdechł przez złoża uranu 10 km dalej :P

 

 

Obrońcy praw człowieka twierdzą, że miejsce budowy więzienia zostało specjalnie wybrane. Budynki znajdują się zaledwie 10 km od zakładu wzbogacania uranu, co może powodować dolegliwości u osadzonych. 

 

 

 

źródło? http://nasygnale.pl/gid,13023535,img,13023879,page,4,title,Najciezsze-wiezienia-swiata,galeria.html

8f5.png

Opublikowano

Kara Śmierci ;d a co innego ^^ niech teraz zobaczy jak się czują te osoby które umarły -,-

 

Kara śmierci jest wykonywana pod pełnym znieczuleniem

Najpierw dostaje zastrzyk znieczulający później wstrzykują resztę bo inaczej to by było niehumanitarne ...

Tacy mają lepszą śmierć niż wiele cierpiących osób w szpitalach

s2c77Oa.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...